TEA-suunnistus 2022, tulokset

TEAN SUUNNISTUS KAUSI 2022

31.5. Perinki

B rata
1. Jenni Mikkola Espoon Kunto 59,29 10 pist.
2. Juha Kortesluoma ” 66,30 9
3. Jussi Rämö Ericsson 68,43 8
4. Olli Salonen ” 77,04 7
5. Jukka Kuva GTK Riimu 91,41 6
Pia Vihonen Espoon Kunto ei aikaa 2
Sonja Sahlstöm ” ” 2
Paula Jääskeläinen ” ” 2
Annika Tuominen ” ” 2
Ina Westerlund ” ” 2
A-rata Markus Kettunen Espoon Kunto 86,55 2

CV rata
1. Katriina Ilomäki Espoon Kunto 69,15 10 pist.
2. Erkki Jokela ” 78,56 9
3. Anna Tornivaara GTK Riimu 84,21 8
4. Anna Jaskiewicz Espoon Kunto 87,52 7
5. Kristiina Nuottimäki GTK Riimu 107,36 6

7.6. Rinnekoti
B rata
1. Tatu Solin Espoon Kunto 52,08 10 pist.
2. Jukka Karvonen ” 73,28 9
CV rata
1. Kalevi Utukka Espoon Kunto 84,04 10 pist.

14.6. Kalajärvi

B rata
1. Niko Torvela Espoon Kunto 73,37 10 pist.
2. Jussi Rämö Ericsson 84,36 9
3. Anna Tornivaara GTK Riimu 94,35 8
Annika Tuominen Espoon Kunto kesk. 1

CV rata
1.Jaana Marjoniemi Espoon Kunto 45,50 10 pist.
2. Pia Vihonen ” 55,00 9
3. Kalevi Utukka ” 76,06 8
4. Anna Jaskiewicz ” 84,20 7
5. Kathryn Cutts GTK Riimu 135,03 6
6. Kristiina Nuottimäki ” 135,07
7. Timo Pelkonen D rata Espoon Kunto ei aikaa 2

Syksyn suunnistukset 2022. 2

6.9 Ämmässuo
B- rata
1. Niko Torvela Espoon Kunto 68,09 10 pist.
2. Veli-Pekka Ihamäki ” 72,43 9
3. Juha Kortesluoma ” 80,41 8
4. Tatu Solin ” 93,59 7

CV -rata
1. Jaana Marjoniemi Espoon Kunto 56,31 10 pist
2. Erkki Jokela ” 67,03 9
3. Seppo Vänttinen ” 68,56 8
4. Anna Jaskiewicz ” 115,13 7
5. Timo Peltonen ” ei aikaa 6

13.9. Lintuvaara
B-rata
1. Veli-Pekka Ihamäki Espoon Kunto 52,21 10 pist.
2. Jukka Kuva GTK Riimu 80,50 9
3. Tuukka Kukkola Espoon Kunto 84,25 8
4. Kristiina Nuottimäki GTK Riimu 111,14 7

CV rata
1. Marita Kokkila Espoon Kunto 51,36 10 pist.
2. Erkki Jokela ” 60,41 9
3. Suvi Heinonen GTK Riimu 60,55 8
4. Vaula Lukkarinen ” 60,57 7
5. Kasperi Launis Espoon Kunto 62,18 6
6. Emmi Hällström Espoon Kunto ( c rata) 36,17 5
7. Anna Jaskiewicz ” ” 53,40 4
8. Veera Hölttä ” ” 61,01 3
9. Timo Pelkonen ” ” 98,41 2

20.9. Porkkala Henkilökohtainen kilpailu
B- rata
1. Miika Ruokonen Espoon Kunto 42,56 M21.1.
2. Tatu Solin ” 54,50 M21. 2.
3. Niko Torvela ” 55,47 M50. 1.
4. Markus Kettunen ” 58,56 M21. 3.
5. Juha Kortesluoma ” 63,46 M21.4.
6. Sami Suviranta ” 72,35 M50.2.
7. Veli-Pekka Ihamäki ” 83,44 M50. 3.
8. Jukka Kuva GTK Riimu 85,02 M21.5.
9. Anssi Virtanen Espoon Kunto ei aikaa M21.6.

20.9. Porkkala Henkilökohtainen kilpailu 3
CV rata
1. Oona Valkonen Espoon Kunto 37,59 N21.1.
2. Anne Kivijärvi ” 45,31 N21.2.
3. Outi Reitmaa ” 45,40 N50.1.
4. Milla Maijala ” 52,34 N21.3.
5. Jaana Marjoniemi ” 52,52 N50.2.
6. Marita Kokkila ” 54,12 N60.1.
7. Sonja Sahlsten ” 56,19 N21.4.
8. Theresia Tuominen ” 62,37 N21.5.
9. Tiia Palanne ” 64,13 N21.6.
10. Erkki Jokela ” 74,25 M60.1.
11. Anna Tornivaara GTK Riimu 78,34 N21.7.
12. Vaula Lukkarinen ” 80,20 N21.8.
13. Kalevi Utukka Espoon Kunto 85,10 M60.2.
14. Anna Jaskiewicz ” 100,41 N21.9.
15. Satu Laukkanen ” C rata) 69,40
16. Arpad Sailo ” D rata 39,14
17. Pentti Aalto ” D rata 67,27
Paula Jääskeläinen ” ei aikaa
Anna -Laura Marjeta ” ”
Liisa Harve ” ”
Olli- Pekka Harve ” ”
Pirjo Valkonen ” ”
Kristiina Nuottimäki GTK Riimu ei aikaa

Joukkuekilpailu osakilpailut 1-5
Pitkä rata A- sarja
1.osak. 2. osak. 3. osak. 4. osak. 5. osak. Yht. sija
21 19 11 27 18 96 1 Espoom Kunto 1
6 - 8 - 16 30 2 GTK Riimu
15 - 9 - - 24 3 Ericsson

Lyhyt rata B- sarja
26 10 27 27 25 105 1 Espoon Kunto 1
14 - 11 - 15 40 2 GTK Riimu-
- - 7 13 12 32 3 Espoon Kunto 2

Suorituksia kauden aikana 84.
Espoon Kunto 68 suoritusta,
GTK Riimu 14 ”
Ericsson 3 ”

Espoon Akilleksen tapahtumissa 60 suoritusta ja Leppävaaran Sisun 24 .